Sesja ciążowa – pytania i odpowiedzi

Ciąża to taki czas w życiu kobiety, który absolutnie wart jest uwiecznienia przez profesjonalnego fotografa. To wspaniała pamiątka na całe życie.
Poniżej kilka wskazówkek, oraz odpowiedzi na pytania, najczęściej zadawane przez przyszłe mamy, przed sesją ciążową.

Kiedy najlpeiej wykonać sesję ciążową?

Sesję ciążową najlepiej wykonać wtedy, kiedy brzuszek przyszłej mamy jest już ładnie zaokrąglony, a jeszcze nie odczuwa ona dolegliwości, które mogą zepsuć dobrą zabawę w czasie sesji (opuchnięte nogi, bóle pleców itp). Każda kobieta inaczej znosi ciążę – więc to ona sama powinna zadecydować, kiedy chce być fotografowana. Statystycznie jest to czas pomiędzy 6 a 8 miesiącem ciąży.

Ile stylizacji obejmuje sesja ciążowa?

Tak naprawdę wszytsko zależy od samopoczucia przyszłej mamy, jeżeli pozowanie, zmiany sukienek itd. nie będą dla niej męczące – możemy zrobić nawet kilka różnych stylizacji podczas jedej sesji.

Ile trwa sesja ciążowa?
Tu jak w punkcie powyżej, wszystko zależy od samopoczucia modelki.
Sesja trwa zwykle ok. 2 godzin, tyle wystraczy, by zgromadzić najpiękniejsze ujęcia.

Czy obecność partnera na sesji ciążowej jest obowiązkowa?

Absolutnie nie 🙂 Niektórzy mężczyźni nie przepadają za obiektywem i nie ma co ich zmuszać. Niektóre panie też mogą nie czuć się komfotowo, pozując przy swoim partnerze, w takiej sytuacji, jeżeli przyszłej mamie marzy się wspólne zdjęcie może zawsze poprosić swojego partnera, żeby przyjechał na ostatnie 20 minut sesji.

W co się ubrać na sesję ciążową?

Jeżeli przyszłej mamie marzy się pozowanie w sukience, którą niedawno kupiła, lub ma ochotę zapozować w swojej ulubionej bieliźnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrała ze sobą wszystko, w czym chciałaby stanąć przed obiektywem.
Należy jednak pamiętać, że fotograf zawsze dysponuje odpowiednią garderobą i ma różne cikawe pomysły na stylizacje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *