Sesja noworodkowa – pytania i odpowiedzi

Fotografia noworodkowa Kraków

Postanowiłam, że ten wpis jako jeden z pierwszych musi pojawić się na blogu, ponieważ najwięcej pytań od rodziców dostaję właśnie przed tym rodzajem sesji.
Postaram się tu odpowiedzieć na większość z nich.

Fotografia noworodkowa Kraków
sesje noworodkowe kraków, fotografia noworodkowa kraków, sesje noworodkow kraków, fotografia noworodkowa studio kraków, sesje noworodkowe studio kraków, zdjęcia noworodków kraków, zdjęcia niemowląt kraków, sesje niemowląt kraków, fotografia niemowląt kraków, fotograf noworodkowy kraków, fotograf niemowląt kraków, fotografia noworodkowa kraków cena, sesja noworodkowa kraków cena, zdjęcia noworodkowe kraków cena, sesje noworodkowe kraków

Kiedy najlepiej zrobić sesję noworodkową?

Sesję noworodkową najlepiej wykonać jak najwcześniej, od wyjścia ze szpitala, do ok. 2 tygodni życia maluszka. Po pierwsze, jest to czas, kiedy maleństwo dużo i mocno śpi. Po drugie taki maluszek przyjmuje jeszcze pozycje, które zapamiętał z brzucha mamy, co najlepiej prezentuje się na zdjęciach. Po trzecie – nie reaguje on jeszcze na bodźce zewnętrzne, nie szuka kontaktu z otoczeniem i nie macha rączkami i nóżkami, co mocno utrudnia pozycjonowanie do zdjęć.
Oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły – robiłam sesję 1,5 miesięcznej dziewczynce, która pięknie spała, i mogłam ją układać i przebierać do woli, a trafił mi się też kilkudniowy chłopczyk, który nie spał i płakał przez większość sesji.
Zawsze warto próbować 🙂

Jak długo trwa sesja noworodkowa?

Trzeba zarezerwować sobie na taką sesję przynajmniej 4 godziny. Czasami sesja noworodkowa może trwać nawet 5 czy 6 godzin. Zwłaszcza, gdy robimy też zdjęcia rodzinne, gdy maluszek ma duży apetyt, lub gdy jest niespokojny.

Czy dziecko jest bezpieczne podczas sesji?

Absolutnie tak! Pozycje, w których układany jest maluszek, to pozycje naturalne i bezpieczne. Ponadto ja, dla maksymalnego bezpieczeństwa, pozycjonuję noworodki „na podłodze” – sama robiąc zdjęcia w pozycji leżącej. Wszystkie materiały, chusty czy ubranka wykorzystywane w sesjach noworodkowych i dziecięcych, piorę w płynie do prania ubranek niemowlęcych. Ponadto Sesja przebiega zawsze w rytmie, który wyznacza dziecko, nigdy nie robię jej na szybko.

Kiedy rezerwować termin na sesję noworodkową?

Termin sesji noworodkowej najlepiej zarezerwować jeszcze w ciąży. Zawsze wpisuję do kalendarza przewidywany termin porodu – a konkretny dzień ustalam z rodzicami, gdy maluszek już się urodzi.
Dodatkowo – zamawiając u mnie sesję noworodkową otrzymują Państwo rabat na sesję ciążową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *